pasta kozacka

PASTA KOZACTA 200g WIÓREK to ostra pasta z papryki chilli powszechna w kuchni arabskiej głównie w Tunezji i Libii, gdzie nazywana jest Harrisą. Pasta stosowana jest przede wszystkim jako do datek do kuskus, makaronów, zup a nawet kanapek. Harrisa doskonale nadaje się również do nacierania mięs, podkreślenia smaku ryb. Harrisę często łączy się z czosnkiem, kolendrą, kminkiem i oliwą. Ciekawostką jest fakt, że ostrość harissy maleje wraz z ilością oliwy, którą się do niej dodaje. Produkt bezpośrednio gotowy do użycia. 
Zastosowanie w kuchni:
- idealna przyprawa do każdego rodzaju mięsa grillowanego, smażonego lub pieczonego
- „ognisty” dodatek do jajek na twardo bądź jajecznicy
- niezastąpiony składnik sosu pomidorowego, sosu do kuskusa oraz zup
- w połączeniu z jogurtem naturalnym stanowi doskonałą marynatę do wieprzowiny i drobiu

Wiórek Szczaw konserwowySZCZAW KONSERWOWY WIÓREK 300 ml, to zmielone na przecier liście szczawiu z dodatkiem soli o kwaskowatym smaku. W 100 % naturalne, cenne źródło witamin i minerałów. Świetnie nadaje się do przyrządzenia tradycyjnej zupy szczawiowej.

Wiórek Przecier ogórkowy miazgaPRZECIER OGÓRKOWY WIÓREK 300 ml (miazga) to doskonały dodatek do tradycyjnej polskiej zupy ogórkowej. Dokładnie przetarte ogórki posiadają bardzo wyrazisty i kwaskowaty smak.

Wiórek Przecier ogórkowyPRZECIER OGÓRKOWY WIÓREK 370 ml (grubo tarty) to tradycyjny smak domowych kiszonych ogórków, przetarte na tarce o grubych oczkach, polecamy do przyrządzenia zarówno zupy ogórkowej, jak i sałatek warzywnych.  

Wiórek Koncentrat pomidorowyWiórek Koncentrat pomidorowy 900KONCENTRAT POMIDOROWY WIÓREK wyprodukowany wyłącznie ze świeżych, dojrzałych pomidorów. Przygotowany wg specjalnej receptury posiada gęstą konsystencję, zachowując przy tym bardzo pomidorowy i aromatyczny smak. Koncentrat to doskonały dodatek w kuchni polskiej zwłaszcza do sosów, zup i bigosu. Może także zastąpić ketchup na kanapkach. Oferujemy w opakowaniach o pojemności 200 ml i 900 ml. 

Wiórek Przecier pomidorowyPRZECIER POMIDOROWY WIÓREK 900 ml wyprodukowany został na bazie soczystych i dojrzałych gruntowych pomidorów. Polecamy do przygotowania pysznej, tradycyjnej zupy pomidorowej, a także jako baza do sosów. Nasz przecier doskonale zastąpi świeże pomidory szczególnie jesienno- zimową porą. 

Wiórek Jabłka 720Wiórek Jabłka 900SZARLOTKA WIÓREK wyprodukowana na bazie dojrzałych, jędrnych i soczystych polskich jabłek, pokrojonych w bardzo widoczną kostkę, tworzącą jednolitą, owocową masę o wyśmienitym smaku. Nasz produkt doskonale nadaje się do domowej szarlotki oraz innych ciast , deserów i naleśników. Oferujemy w opakowaniach o pojemności 720 ml i 900 ml.